صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

گرامیداشت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب

به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب دکتر محمدرضا حسینی زینلی مدیر شبکه بهداشت و درمان و دکتر محمد مورخ ریاست بیمارستان  به همراه جمعی از کارشناسان بهداشتی ضمن بازدید از بخش زنان ، جراحی زنان و زایشگاه با اهداء گل و شیرینی از مادران بستری دربخش تقدیر بعمل آوردند .

دکتر حسینی در حاشیه بازدید از بخش های بستری تخصصی زنان بااشاره به شعار امسال(کودکی قوی و باهوش با شیرمادر) درخصوص اهمیت تغدیه با شیر مادر اظهارداشت :بین تغذیه با شیر مادر و افزایش هوش کودک ارتباط مستقیم و معناداری وجود دارد.

 وی در ادامه افزود:مطالعات نشان می‌دهد که تغذیه با شیر مادر در تکامل مغز نوزاد و افزایش توان یادگیری او تاثیر بسزایی دلشته و می تواند میزان شاخص هوش کودک را ۳ تا ۴ برابر افزایش دهد .وی گفت یکی از اهداف بیمارستان دوستدار مادر و کودک آموزش روش صحیح شیردهی به مادران بلافاصله پس از زایمان میباشد و بحمدالله با مشارکت پرسنل پرتلاش شبکه بهداشت و بیمارستان میناب این مهم میسر و عملیاتی گردیده است .

دکتر حسینی با اشاره به اینکه تغذیه با شیر مادر در بیش از ۸ سوره قرآن کریم سفارش شده است گفت: یکی از اجزای مهم دستیابی  به اهداف توسعه پایدار به ویژه اهداف مربوط به حوزه سلامت می باشد.

 

 در پایان دکتر حسینی مدیرشبکه بهداشت ودرمان شهرستان میناب از خدمات کارشناسان سلامت خانواده ستاد شبکه که در پیشبرد این مهم نقش اساسی را ایفا میکنند قدردانی نمود.


٠٧:١٥ - چهارشنبه ١٨ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٨٧٥٧    /    تعداد نمایش : ٣١٢خروج