صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش سلامت سالمند با محوریت خودمراقبتی و مراقبت های ادغام یافته در سالن اجتماعات آموزشگاه بهورزی میناب

به مناسبت هفته جهانی سالمند همایش سلامت سالمند با محوریت خودمراقبتی و مراقبت های ادغام یافته؛سلامت روان وسلامت معنوی،تغذیه فعالیت بدنی،سلامت دهان و دندان  با حضور مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان و روسای ادارات بنیادشهید ،کمیته امداد امام خمینی (ره)و بیش از ۲۰۰نفر از سالمندان شهرستان در سالن اجتماعات آموزشگاه بهورزی شهرستان برگزار گردید.

 

درابتدای مراسم دکتر محمدرضاحسینی مدیرشبکه بهداشت ودرمان شهرستان  بااشاره به نقش تاثیرگذار سالمندان در مدیریت و تحکیم بنیان خانواده بر حفظ وصیانت از جایگاه شریف سالمندان در خانواده تاکید کرد.

 

وی درادامه افزود مسئله سالمندی جمعیت پدیده ای است که طی سالیان اخیر تحولات قابل ملاحظه ای در کلیه جنبه های زندگی جوامع بشری و انسانی به وجود آورده است لذا مقابله با چالشهای فراروی این مسئله و اتخاذ سیاست های مناسب در راستای ارتقاء سلامت جسمی،روحی واجتماعی سالمندان از اهمیت بالایی برخوردار است لذا در دستور کار جوامع قرار گرفته است.

 

درادامه برنامه های متنوع آموزشی با حضور کارشناسان سلامت روان و تغذیه ستاد شبکه بهداشت با موضوع کیفیت زندگی،سالمندی موفق و فعال،تغذیه و فعالیت های فیزیکی جهت گروه هدف سالمندان و بازنشستگان حاضر درهمایش ارائه گردید.

 

درپایان مراسم از بازنشستگان شبکه بهداشت و درمان و کمیته امداد امام خمینی شهرستان تقدیربه عمل آمده با اهداء لوح سپاس و هدیه از سه نفراز سالمندان فعال و توانمند شهرستان که در امر کارآفرینی تلاش کرده بودند توسط دکتر حسینی مدیریت شبکه بهداشت و درمان شهرستان تجلیل به عمل آمد.


١٠:٠٢ - شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٩٤٤١    /    تعداد نمایش : ٢٩٨خروج